Do czego służy oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz powietrza jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie oczyścić powietrze. Patogeny zawarte w powietrzu mogą indukować m.in. : zachorowanie na raka płuc, choroby układu krążenia, schorzenie układu oddechowego np. astmę, infekcje górnych dróg oddechowych czy wysypki. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo powietrze które wdychamy do płuc jest zanieczyszczone. Patogeny takie jak: wirusy, bakterie czy komórki grzybów są niewidoczne gołym okiem. Często cierpimy, leczymy się z różnych jednostek chorobowych nie wiedząc, iż najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu jest zakup oczyszczacza powietrza.
Jak działała oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz jest wyposażony w wentylator zasysający powietrze do środka urządzenia oraz w system filtrujący złożony z filtrów odpowiedzialnych za usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Podczas przepływu przez filtry powietrze zostaje oczyszczone, a następnie jest z powrotem wydmuchiwane poza urządzenie.
Jakich zanieczyszczeń możemy się pozbyć dzięki oczyszczaczowi powietrza ?
Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy filtrów HEPA ( H13 – legitymujący się skutecznością równą 99,95% ), węgla aktywnego, katalitycznego oraz lampy UV oczyszczacz posiada właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze, eliminuje również komórki grzybów – w tym zarodniki pleśni oraz nieprzyjemne zapachy czy formaldehydy – gaz, którego źródła emisji stanowią elementy wyposażenia wnętrz, dym papierosowy czy spalanie paliw w silnikach samochodowych. W medycynie i biologii formaldehyd jest stosowany w postaci formaliny lub paraformaldehydów w celach dezynfekcyjnych oraz jako środek konserwujący i utrwalający preparaty medyczne i biologiczne.
Usuwa również pyły zawieszone PM2.5, PM10, które stanowią jeden z głównych składników smogu. Wieloetapowy, uzupełniający się proces filtracji to gwarancja zdrowego i czystego powietrza.
Czy oczyszczacze usuwają alergeny?
Filtry HEPA obecne w oczyszczaczu powietrza są w stanie usuwać alergeny wziewne, takie jak pyłki roślinne, sierść, roztocza kurzu czy pleśń. Należy jednak pamiętać, że oczyszczacz pochłonie wyłącznie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, a nie te zalegające na meblach, podłodze lub innych powierzchniach.
Co to jest filtr HEPA?
Filtr HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) – wysokosprawny filtr powietrza. Zbudowany jest z bardzo cienkich włókien szklanych o ogromnej gęstości. Dzięki mikro porom wielkości maksymalnie 0,3 µm skutecznie filtruje powietrze usuwając szkodliwe cząsteczki prawie w 100%
Jego obecność gwarantuje, że z powietrza zostaną usunięte najbardziej niepożądane zanieczyszczenia stałe takie jak: pyłki roślin, zarodniki pleśni i grzybów, alergeny roztoczy, kurz, drobna sierść, pyły zawieszone będące głównymi składnikami smogu, niektóre bakterie i wirusy – czynniki mogące wywoływać liczne choroby.
Co to jest filtr węglowy?
Filtry węglowe, zaraz po filtrach HEPA, są najważniejszym elementem każdego oczyszczacza powietrza. Filtr węglowy to odpowiednio przygotowany węgiel aktywny zamknięty w specyficznej obudowie. Bez względu na formę węgiel aktywny został przetworzony by zapewnić możliwie największą porowatość.
Oznacza to, że dzięki dużej porowatości i powierzchni organiczne związki chemiczne znajdujące się w powietrzu „przyklejają” się do powierzchni węgla aktywnego.
Ten typ filtra jest niezastąpiony jeśli zależy nam na oczyszczaniu powietrza z benzenów i lotnych związków organicznych, gazów, nieprzyjemnych zapachów, oparów oraz dymu papierosowego.
Co to jest filtr katalityczny?
To nowoczesny filtr który powoduje, że ściany komórek mikroorganizmów rozpadają się.
Zastosowanie filtra katalitycznego podwyższa skuteczność oczyszczania powietrza z takich zanieczyszczeń z którymi ani HEPA ani filtr węglowy nie poradziły sobie.
Co to jest generator jonów ujemnych?
Wpływ jonów na na nasze zdrowie w głównej mierze zależy od ich ładunku.
Zmorą naszych czasów jest wszechobecność urządzeń elektronicznych. Popularne w miejscach naszej pracy urządzenia – komputery czy drukarki wytwarzają pola, które neutralizują obecne w atmosferze korzystne dla zdrowia jony ujemne. Przebywanie w pomieszczeniach wyposażonych w sprzęt elektroniczny naraża organizm na długotrwały kontakt z jonami dodatnimi. Prędzej czy później wpłynie to na stan naszego zdrowia i może być przyczyną różnych dolegliwości takich jak problemy z koncentracją, uczucie zmęczenia, obniżenie nastroju a nawet bóle głowy. Jony dodatnie mają też zdolność do przyciągania bakterii, wirusów, zarodników grzybów i różnych alergenów krążących w powietrzu. Zwiększają przez to ryzyko wystąpienia infekcji czy alergii.
W przeciwieństwie do nich jony ujemne mają bardzo dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Odczuwamy to przede wszystkim jako poprawę samopoczucia i koncentracji oraz mniejszą senność. Urządzenia zawierające generator jonów ujemnych neutralizują jony dodatnie wprowadzając do powietrza jony ujemne przywracając w ten sposób równowagę w atmosferze oraz zapewniając czyste i zdrowe powietrze w naszym domu, samochodzie czy też miejscu pracy.
Jak dobrać urządzenie do wielkości pomieszczenia?
Nie ma bezwzględnych kryteriów określających zależność między oczyszczaczem a wielkością pomieszczenia. Pewną pomocą może być parametr określający ile powietrza w ciągu godziny może przefiltrować urządzenie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że stosuje się mniej lub bardziej złożone techniki oczyszczania. Należy podkreślić, że w każdym pomieszczeniu zainstalowanie oczyszczacza przyniesie efekty. Zazwyczaj sugestie co do wielkości pomieszczeń podawane są w instrukcjach obsługi.
Czy urządzenia zawierają generator jonów ujemnych?
Aseptica Cubic oraz Aseptica Clinic zawierają wysokowydajny generator jonów ujemnych.
Czy jonizator produkuje szkodliwy ozon?
Nie, jonizator nie wytwarza ozonu.
Czy można przebywać w pomieszczeniu podczas pracy oczyszczacza z lampą UV?
Lampy UV-C oraz UV-A , które stosowane są w oczyszczaczach powietrza, bezpiecznie zabudowane są wewnątrz urządzenia dlatego podczas pracy oczyszczaczy w pomieszczeniu, w którym są wykorzystywane można swobodnie przebywać.
Gdzie mogę kupić wkład filtracyjny?
Wkład filtracyjny można zamówić poprzez sieć naszych dystrybutorów na terenie całej Polski oraz przez stronę internetową.
Jak mogę wymienić wkład filtracyjny?
Proces wymiany wkładu filtracyjnego jest czynnością bardzo prostą i intuicyjną, dodatkowo opisany jest w instrukcji obsługi urządzenia. Należy pamiętać aby przed wymianą filtrów w pierwszej kolejności wyłączyć urządzenie z zasilania.
Jak należy utylizować zużyte wkłady filtracyjne?
Zastosowane wkłady filtracyjne mogą być utylizowane łącznie z domowymi odpadami. Należy jednak zapoznać się z lokalnymi przepisami dotyczącymi utylizacji i segregacji odpadów.
Czy w urządzeniu wymieniamy lampę UV?
Nie, nie ma takiej potrzeby. Trwałość lampy UV jest dobrana do trwałości urządzenia i nie przewidujemy konieczności jej wymiany przez użytkownika.
W jakim miejscu ustawić oczyszczacz?
Urządzenie powinno mieć swobodny przepływ powietrza. Odradza się stosowania w miejscu, w którym częste są duże wahania temperatury i wilgotności oraz gdzie pojawiają się ciężkie, tłuste opary. Dlatego powinniśmy zrezygnować z umieszczania go w kuchni, łazience i blisko grzejników.
Czy urządzenie oczyści powietrze z kilku pomieszczeń jednocześnie?
Filtracja w oczyszczaczu odbywa się poprzez wymuszony ruch powietrza i przepuszczenie go przez komplet filtrów. Wszelkie przeszkody, takie jak ściany czy meble mogą ten przepływ utrudnić, a w związku z tym uniemożliwić poprawne oczyszczanie.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano filtr HEPA ( H13 ), filtr z węglem aktywnym oraz filtr fotokatalityczny.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie?
Urządzenie filtruje 31m3/h.
Czy urządzenie zawiera lampę UV?
Tak. Urządzenie zawiera lampę UV-C, która wspomaga działanie filtra fotokatalitycznego oraz w ostatnim etapie filtracji niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów – tych, które nie zostały wychwycone na poprzednich filtrach.
Ile mocy pobiera oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz pobiera tylko 6W, więc jest bardzo ekonomiczny.
Jak często należy wymienić wkład filtracyjny?
Żywotność wkładu zależy od panujących warunków w pomieszczeniu oraz intensywności wykorzystania. Zalecamy wymianę co 3 miesiące.
Czy filtry można czyścić?
Filtra HEPA ani filtra węglowego nie należy czyścić. Po zużyciu należy je wymienić na nowe.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano filtr podstawowy, filtr HEPA (H13), filtr z węglem aktywnym oraz zimny filtr katalityczny. Filtry te zamknięte są w szczelnej kasecie.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie?
Urządzenie filtruje 62m3/h.
Czy urządzenie zawiera lampę UV?
Tak. Urządzenie zawiera lampę UV-C, która w ostatnim etapie filtracji niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów – tych, które nie zostały wychwycone na poprzednich filtrach.
Ile mocy pobiera oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz pobiera zaledwie 8,5 W. Jest bardzo ekonomiczny.
Jak często należy wymienić wkład filtracyjny?
Kiedy urządzenie osiągnie czas pracy 1500h trzy wskaźniki jakości powietrza będą pulsować a alarm dźwiękowy przypomni o konieczności wymiany filtra.
Czy filtry można czyścić?
Można czyścić jedynie podstawowy filtr bawełniany przy użyciu miękkiej szczoteczki.
Czy należy zresetować oczyszczacz po wymianie filtrów?
Oczyszczacz powietrza należy zresetować po każdej wymianie filtra. Trzeba to zrobić, aby od nowa włączyć odliczanie czasu pozostałego do kolejnej wymiany filtra.
Czy urządzenie można sterować pilotem?
Oczyszczacz posiada dwie możliwości sterowania – poprzez dotykowy panel lub przez zastosowanie ergonomicznego pilota, którym możemy włączyć i wyłączyć wszystkie funkcje oczyszczacza.
Jakiego rodzaju filtry są zastosowane w oczyszczaczu?
W urządzeniu zastosowano 2x filtry wstępnego oczyszczania PM10, 6x filtr złożony zawierający filtr PM 2,5 firmy 3M, filtr z węglem aktywnym, filtr foto katalityczny NTDA oraz dyfuzor/klosz z powłoką nanokompozytową NTDA. Są to specjalne filtry wielowarstwowe oparte na technologi Nanoproof.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie?
Same filtry w urządzeniu filtrują 40m3/h. Technologia z aseptyczną powierzchnią z nanomateriału NANOCARE zastosowana na powierzchni panela ma także właściwości antybakteryjne i antywirusowe co powoduje znaczne zwiększenie jej wydajności i praktycznie proces oczyszczania przebiega nawet w sytuacji gdy oprawa jest wyłączona.
Czy urządzenie zawiera lampę UV?
Tak, urządzenie zawiera ukryte pod filtrami diody UV-A, które odpowiedzialne są tylko za prawidłową i w 100% wydajną pracę filtrów. Promienie UVA jest tu tylko czynnikiem przyśpieszającym i aktywującym działanie filtrów NANOCARE.
Ile mocy pobiera oczyszczacz powietrza?
Oprawa Aseptica Nano pobiera 55 W w tym 36W to moc Panelu LED a 19W moc wentylatora.
Jak często należy wymienić wkłady filtracyjne?
Żywotność wkładu uzależniona jest od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz od czasu i intensywności pracy urządzenia. Zalecamy wymianę filtrów co 6 miesięcy, ale taką potrzebę zasygnalizuje nam dioda, która zacznie się świecić na przemian kolorem niebieskim i czerwonym.
Czy filtry można czyścić?
Można czyścić jedynie filtr wstępny przy użyciu miękkiej szczoteczki.
Czy należy zresetować oczyszczacz po wymianie filtrów?
Oczyszczacz powietrza należy zresetować po każdej wymianie filtra. Trzeba to zrobić, aby od nowa włączyć odliczanie czasu pozostałego do kolejnej wymiany filtra. Proces wymiany wkładów filtracyjnych jest opisany w instrukcji obsługi.
Czy urządzenie posiada funkcję świecenia?
Tak, Aseptica Nano może zastąpić ogólne oświetlenie ponieważ jest to Panel LED z funkcją oczyszczania powietrza.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota?
Tak, wygodę obsługi oprawy zapewnia nam pilot zdalnego sterowania umożliwiający niezależne sterowanie siłą cyrkulacji powietrza oraz natężeniem przyjemnego dla oka oświetlenia. Jednym pilotem można sterować wieloma panelami Aseptica jednocześnie.
Co to jest NTDA?
NTDA jest nanokompozytem opatentowanym w Niemczech, USA, Japoni, Chinach i Tajwanie.
Ma on właściwości, dzięki którym wywołuje reakcję cząsteczek powietrza rozbijając je na rodniki hydroksylowe. Rodniki hydroksylu są cząsteczkami dwuatomowymi, wysoce reaktywnymi o krótkotrwałym średnim okresie połowicznego zaniku 2 sekund. Mają doskonałą zdolność do wiązania patogenów zawartych w powietrzu. Stykając się więc z zanieczyszczonym powietrzem w bezpieczny sposób eliminują z niego wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, formaldehydy zamieniając je praktycznie w H2O i CO2. Trwałość NTDA określa się na minimum 5 lat.
Co to jest technologia NANOCARE?
Jest to opatentowana nanotechnologia o wysoce wydajnym działaniu fotokatalitycznym i skuteczności do 99,99% składająca się z nanocząstek dwutlenku tytanu przymocowanych do nanocząstek srebra. Obie substancje mają właściwości przeciwbakteryjne i bakteriobójcze.
Powłoki NANOCARE są do 1000 razy bardziej wydajne niż poprzednie technologie dostępne na rynku. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie procesów antywirusowych, przeciwbakteryjnych, zmniejszających pleśń i degradujących TVOC – Total Volatile Organic Compounds (Lotne Związki Organiczne = LZO)
W jaki sposób czyścić urządzenie?
Obudowę czystą, suchą lub wilgotną szmatką, do czyszczenia klosza używamy tylko suchej.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
Aseptica Ultra nie posiada filtrów ponieważ nie jest typowym, przepływowym oczyszczaczem powietrza. Jest oprawą oświetleniową Led zintegrowaną z modułem pozwalającym na bezpośrednie odkażanie powietrza i powierzchni w pomieszczeniu.
W jaki sposób Aseptica Ultra oczyszcza powietrze w pomieszczeniu ?
Aseptica Ultra zawiera wbudowany moduł z lampą UV-C.
Działanie biobójcze promieniowania UV-C zachodzi w wyniku absorpcji energii fali elektromagnetycznej przez naświetlane cząsteczki. Prowadzi to do ich jonizacji i wzbudzenia atomów. W wyniku działania zaabsorbowanej energii zniszczeniu ulegają wszelkie wiązania chemiczne w obrębie kwasów nukleinowych DNA i RNA. Promienie ultrafioletowe UV-C działają zarówno na jądro komórkowe, jak i na ścianę komórkową. W efekcie rozbicia tych wiązań do pojedynczych aminokwasów, dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia białek i tym samym do inaktywacji wirusów, bakterii, grzybów i roztoczy.
Czy urządzenie posiada funkcję świecenia?
Oczywiście. Aseptica Ultra jest normalnym panelem oświetleniowym Led. Nawet więcej – posiada możliwość płynnego zmieniania barwy i mocy światła.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota?
Tak. Wszystkie funkcje są sterowane pilotem.
Jaka może byś wielkość pomieszczenia przeznaczonego do dezynfekcji?
Sugerowana max. wielkość to około 30m2. Czas dezynfekcji powinien wynosić wtedy 60min.
Dla pomieszczenia 20m2 zalecany czas to 45min.
Czy żarnik UV-C jest wymienny?
Tak. Jest to standartowy żarnik produkowany i oferowany przez wielu dostawców oświetlenia.
Czy człowiek może przebywać w pomieszczeniu w czasie dezynfekcji?
Nie. Promieniowanie UV-C jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Aseptica Ultra posiada wbudowany czujnik ruchu chroniący ludzi i zwierzęta przed przypadkowym narażeniem na promieniowanie.
W momencie wykrycia obecności następuje natychmiastowe wyłączenie panelu UV-C.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano kilka rodzajów filtrów:
-filtr wstępny x 2
-HEPA (H13) x 2
-węglowy x 2
-fotokatalityczny x 2
-antybakteryjny x 2
Filtry wstępne można wyjąć w celu oczyszczenia, pozostałe filtry są zintegrowane w wymiennych kasetach.
Czy oczyszczacz zawiera lampę UV ?
Tak, oczyszczacz jest wyposażony w 2 lampy UVC. Na ostatnim etapie filtracji niszczą struktury organiczne DNA i RNA bakteri i wirusów jeżeli nie zostały wychwycone na poprzednich filtrach.
Wspomagają również działanie filtrów fotokatalitycznych.
Czy oczyszczacz jest wyposażony w generator jonów ujemnych?
Tak. Urządzenie ma wbudowany generator jonów ujemnych.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie ?
Urządzenie jest w stanie przefiltrować 1000m3 powietrza w ciągu 1 godziny, co oznacza jest w stanie efektywnie z pełną wydajnością pracować w pomieszczeniach do 120m2.
Czy filtry można czyścić?
Czyścić należy jedynie filtry wstępne. Kasety z pozostałymi filtrami należy wymieniać.
Jak często należy wymieniać filtry?
Urządzenie sygnalizuje konieczność wymiany.Średnio jest to okres około 12miesięcy.
Jaka jest moc pobierana przez oczyszczacz ?
Średnia moc to 85W.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota ?
Oczyszczacz jest sterowany przez dotykowy panel led na urządzeniu lub za pomocą smartfona przy pomocy dedykowanej aplikacji.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano trzy rodzaje filtrów:
-filtr wstępny
-HEPA (H13)
-węglowy
Filtry zamknięte są w kasecie.
Czy oczyszczacz zawiera lampę UV ?
Nie. Ten oczyszczacz nie zawiera lampy UV.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie ?
Urządzenie jest w stanie przefiltrować 400m3 powietrza w ciągu 1 godziny, co oznacza jest w stanie efektywnie z pełną wydajnością pracować w pomieszczeniach do 50m2.
Czy kasetę z filtrami można czyścić?
Nie. Filtry należy wymieniać.
Jak często należy wymieniać filtry?
Urządzenie sygnalizuje konieczność wymiany. Średnio jest to okres około 2200h pracy.
Jaka jest moc pobierana przez oczyszczacz ?
Średnia moc to 48W.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota ?
Oczyszczacz jest sterowany przez dotykowy panel led na urządzeniu lub za pomocą smartfona przy pomocy dedykowanej aplikacji.
Czy Robot to oczyszczacz?
Robot nie jest klasycznym oczyszczaczem. W obecnie panującym nazewnictwie jest to lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania.
Czy Robot zawiera lampy UV-C?
Robot nie zawiera klasycznych żarników UV-C. W konstrukcji Robota zastosowano technologię LED UV-C.
W jaki sposób promieniowanie UV-C dezynfekuje?
Promienie UV-C dezynfekują powietrze przez które przenikają oraz powierzchnie na które padają. Działanie biobójcze promieniowania UV-C zachodzi w wyniku absorpcji energii fali elektromagnetycznej przez naświetlane cząsteczki. Prowadzi to do ich jonizacji i wzbudzenia atomów. W wyniku działania zaabsorbowanej energii zniszczeniu ulegają wszelkie wiązania chemiczne w obrębie kwasów nukleinowych DNA i RNA. Promienie ultrafioletowe UV-C działają zarówno na jądro komórkowe, jak i na ścianę komórkową. W efekcie rozbicia tych wiązań do pojedynczych aminokwasów, dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia białek i tym samym do inaktywacji wirusów, bakterii, grzybów i roztoczy.
Czy można przebywać w pomieszczeniu podczas pracy urządzenia?
Nie! Stosowany może być tylko w pomieszczeniu, w którym podczas dezynfekcji nie przebywają ludzie ani zwierzęta.
Jak długo należy dezynfekować pomieszczenie?
Czas zależy od wielkości pomieszczenia. Zalecane parametry zawiera instrukcja obsługi.
Co w sytuacji, kiedy podczas dezynfekcji do pomieszczenia wejdzie człowiek lub zwierzę?
Robot jest na takie sytuacje wyposażony wczujnik ruchu chroniący ludzi i zwierzęta przed przypadkowym narażeniem na promieniowanie.
W momencie wykrycia obecności następuje natychmiastowe wyłączenie panelu UV-C.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota ?
Tak. Większośc funkcji jest sterowana pilotem.
Czym Buster różni się od innych oczyszczaczy?
Tym, co Bustera odróżnia od innych oczyszczaczy, jest moc lamp UV-C.
180W promieniowania UV-C sprawia ,że w zasadzie jest to bakteriobójcza lampa przepływowa, a filtry stanowią jedynie uzupełnienie jej zdolności biobójczych. Tak wysoka moc UV-C sprawia, że Buster z wysoką skutecznością niszczy struktury organiczne DNA i RNA wirusów i bakterii.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano:
-filtr wstępny
-HEPA (H13)
-węglowy
Czy można przebywać w pomieszczeniu podczas pracy urzadzenia?
Tak. Lampy UV-C zamknięte są wewnątrz oczyszczacza. Powietrze jest oczyszczane poprzez wymuszony przepływ przez komorę UV-C.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie ?
Wydajność wentylatorów to 800m3/h.Optymalna powierzchniapomieszczenia – do 80m2. Oczywiście można oczyszczacz stosować na większych powierzchniach, jednak należy mieć świadomość, że jego skuteczność nie będzie już na poziomie 99%.
Czy filtry można czyścić?
Nie. Filtry należy wymieniać.
Czy lampy UV-C są zawsze włączone?
Nie. Lampy UV-C można wyłączyć korzystając jedynie z właściwości filtrów i generatora jonów ujemnych.
Jaka jest moc pobierana przez oczyszczacz ?
Maksymalna moc to 350W przy jednoczesnym wykorzystaniu wszystkich funkcji.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota ?
Tak. Oczyszczaczem można sterować za pomocą przycisków umieszczonych na panelu sterującym lub za pomocą pilota znajdującego się w zestawie.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano wiele rodzajów filtrów:
-filtr wstępny
-filtr antybakteryjny
-HEPA (H13)
-węglowy
Filtry zamknięte są w kasecie.
Czy oczyszczacz zawiera lampę UV ?
Tak. Urządzenie zawiera lampę UV-C, która w ostatnim etapie filtracji niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów – tych, które nie zostały wychwycone na poprzednich filtrach.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie ?
Urządzenie jest w stanie przefiltrować 700m3 powietrza w ciągu 1 godziny, co oznacza jest w stanie efektywnie z pełną wydajnością pracować w pomieszczeniach do 80m2
Czy kasetę z filtrami można czyścić?
Nie. Filtry należy wymieniać.
Jak często należy wymieniać filtry?
Urządzenie posiada wskaźnik wymiany filtra.
Jaka jest moc pobierana przez oczyszczacz ?
Średnia moc to 48W.
Czy urządzenie jest sterowane za pomocą pilota ?
Oczyszczacz jest sterowany przez dotykowy panel led na urządzeniu lub za pomocą smartfona przy pomocy dedykowanej bezpłatnej aplikacji.
Jakie filtry zastosowano w oczyszczaczu?
W oczyszczaczu zastosowano filtr HEPA ( H11 ) oraz filtr fotokatalityczny.
Ile m3 powietrza przepływa przez urządzenie?
Urządzenie filtruje 31m3/h.
Czy urządzenie zawiera lampę UV?
Tak. Urządzenie zawiera lampę UV-C, która wspomaga działanie filtra fotokatalitycznego oraz w ostatnim etapie filtracji niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów – tych, które nie zostały wychwycone na poprzednich filtrach.
Ile mocy pobiera oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz pobiera tylko 5W, więc jest bardzo ekonomiczny.
Jak często należy wymienić wkład filtracyjny?
Żywotność wkładu zależy od panujących warunków w pomieszczeniu oraz intensywności wykorzystania. Zalecamy wymianę co 3 miesiące.
Czy filtry można czyścić?
Filtra HEPA ani fotokatalitycznego nie należy czyścić. Po zużyciu należy je wymienić na nowe.